Pánské obleky

Pro pány máme na výběr z desítek pánských svatebních i společenských obleků. Najdete u nás také žakety, fraky, smokingy a letní pánské obleky.

Půjčovna pánských a prodej pánských obleků

Jste zvyklí nosit pánské obleky klasického střihu a tmavé barvy? Nebo máte v oblibě módní trendy a ve Vašem šatníku se dají najít pánské obleky pestrých odstínů i stylů? Vybrat si u nás můžete pánské obleky vhodné ke každodennímu nošení, stejně tak pánské obleky určené ke slavnostním příležitostem či přímo ke svatbě. Pravidelně vyhledáváme na světových trzích pánské obleky, které vynikají kvalitou a originálním provedením. Jsme si vědomi, že pánské obleky si získávají čím dál tím větší pozornost. Dávno jsou pryč doby, kde se módní návrháři po celém světě soustředili spíše na šaty určené pro dámy. Využijte naší široké nabídky a pořiďte si pánské obleky, které zdůrazní Vaši osobnost a rozehrají Váš šarm!

 

Svatební obleky pro pány

Při výběru barvy obleku by se mělo hledět na mužovu typologii. Světlý nevýrazný typ by měl volit pouze černou barvu. Muž s tmavými vlasy a snědou pletí si může obléknout sako a kalhoty světlejší barvy. Nejčastějšími barvami svatebních obleků je černá, světle i tmavě šedá, tmavě modrá. Pro svatbu v letních měsících se hodí také bílá nebo champagne. Materiál může být matný, pololesklý či lesklý. Co se týče typu obleku, pro svatební den není vhodný smoking, protože to je jednoznačně večerní oblek. Vybírat se může mezi oblekem trojdílným - delší sako se třemi knoflíky, doplněné vestou, nebo dvojdílným - sako na dva knoflíky, které působí ležérněji. Pro velkolepější svatbu lze zvolit frak či žaket, etiketa v takovém případě žádá, aby stejné oblečení zvolili i nejbližší příbuzní. Součástí pánského svatebního obleku je kromě kalhot a saka také košile, kravata, případně vesta. Košile by měla být v barvě nevěstiných šatů, kravata a vesta mohou ladit se svatební kyticí nebo jinými doplňky, které má na sobě nevěsta.

 

Klasický oblek

Ať už jednořadý nebo dvouřadý, je klasický oblek stále nejoblíbenější a při správném výběru vhodný pro všechny druhy svatebních obřadů. Hodí se k jednodušším šatům nevěsty a musí především dobře sedět. Dnes už často muži volí i jiné barvy než jen černou, stále oblíbenější jsou světle šedé, béžové či bílé obleky, ale povoleny jsou i pestřejší varianty. Důležité je přitom přizpůsobit výběr barvy barvě šatů nevěsty. Pokud má například nevěsta šaty smetanové, rozhodně se nedoporučuje oblek bílý. Smetanová pak působí vedle bílé zašle. Košile by měla korespondovat s oblekem, může být také ve stejném odstínu, jako jsou šaty nevěsty. Dvouřadý oblek zůstává zapnutý, jednořadý může ženich rozepnout při sedání. Boty by měly být šněrovací v barvě obleku, to samé platí pro ponožky. Celkový dojem může vylepšit vesta. Pánové mají mnoho možností jakou zvolit. Odlišná barva vesty dokáže oblek oživit, stejně tak materiál. Velmi luxusně působí lesklá vesta. K obleku se nejlépe hodí kravata, v nabídce jsou dnes různé typy svatebních kravat a uzlů. Také askot – pánská šálka – vypadá velmi elegantně.

 

Frak

Frak je považován za nejslavnostnější večerní oblek. Je vhodný pro velké svatby, hodí se k bohatě zdobeným šatům nevěsty. Typické černé sako mírně pod pás se šosy sahajícími až pod kolena se nosí vždy rozepnuté. Nedílnou součástí jsou kalhoty s bočními lampasy a bílá košile s naškrobeným stojáčkem a manžetovými knoflíčky. Vesta s hlubokým výstřihem až skoro do pasu může být v černé, bílé nebo smetanové barvě, někdy bývá nahrazena širokým lesklým pásem. Motýlek by měl být bílý. K fraku se nosí černé lakýrky, do nich pak vyšší ponožky stejné barvy. Vhodnými doplňky jsou bílé rukavice, černý cylindr a hůlka.

 

Smoking

Smoking je společenský večerní oblek, méně slavnostní než frak. Nosí se nejčastěji v černé barvě, ale může být i bílý nebo modrý. Charakteristické jsou kontrastní lesklé klopypotažené hedvábím, někdy mohou být stejně potažené i knoflíčky. Ke smokingu patří kalhoty téže barvy s širokými lampasy. Košile je vhodná bílá nebo béžová se stojáčkem nebo s tuhým límcem, který má přeložené špičky. Vesta je vždy ve stejné barvě jako smoking. Motýlek by měl být černý, ručně vázaný. Doplňkem může být široký lesklý pás, který se váže kolem pasu pod vestu. Ke smokingu se nosí lakýrky a vysoké ponožky samozřejmě v barvě obleku.

 

Žaket 

Žaket je denní oblek, dnes již ne tak častý, přesto vhodný právě ke svatebnímu obřadu. K dlouhému kabátu tmavé barvy (černá, tmavě šedá, tmavě modrá) se nosí proužkované kalhoty, bílá košile a vestička s perleťovými knoflíky, která mívá obvykle jinou barvu než je žaket – šedou nebo krémovou. Hodí se kravata nebo askot, může být i vázací motýlek v černé barvě. K žaketu patří elegantní černé boty, nemusí být lakované. Vhodným doplňkem může být cylindr.

Vyberte, co hledáte

  • Značka

  • Střih


  • Barva

  • Luxusní

  • Určení